13 grudnia 2016

13 grudnia w LondyniePrzypuszczalnie dzisiaj to może być mało istotna sprawa, żeby mówić o tym, że jednym z kluczowych zadań dzisiejszych metropolii jest tworzenie i wspieranie tworzenia miejsc pracy. Warszawa teraz żyje demonstracjami i przeszłością związaną z 13-tym grudnia. Londyn natomiast - bez owijania w bawełnę - sunie do przodu. Niesamowicie ważna dla przyszłości rynku pracy konferencja miała właśnie miejsce obok Parlamentu w Londynie. I my w niej postanowiliśmy dziś wziąć udział.

Burmistrz Londynu, kto by nim nie był, ma zawsze dość łatwo w robocie. Nie dość, że wystarczy takiemu Burmistrzowi opracować strategię uczynienia z Londynu światowego centrum nowej e-konomii, to jej wdrażanie idzie z każdej strony dobrze. Tłumy szkolnej Młodzieży, które przewinęły się w dniu dzisiejszym przez westminsterski Central Hall to powinien być materiał motywacyjny dla warszawskich Uczniów i Studentów. Startup'y są w dzisejszych czasach najtańszymi i najbardziej przyszłościowymi miejscami pracy.

Jeden na tysiąc osiąga globalny sukces, ale praca w 999 pozostałych to źródło doświadczeń nie gorsze, niż staż w globalnej firmie konsultingowej. Swoją drogą, PwC wyrasta w Londynie na lidera CSR szybko rosnących nisz. Poza tym niesamowita sprawa ze współpracą w dziedzinie innowacyjnych miejsc pracy dla Młodych pomiędzy Londynem a londyńskimi klubami piłkarskimi. Przyszłość tego miasta zapowiada się niesamowicie. Przeniesienie ułamka tego, co tu się dzieje, do Warszawy to będzie świetny challenge! BREXIT jednak może mieć jakieś dobre strony...