6 listopada 2016

Otwarte zaproszenie Donalda Tuska do młodego, polskiego LondynuNadaliśmy, jak zwykle za bardzo uprzejmym pośrednictwem Royal Mail, list otwarty z zaproszeniem Donalda Tuska, jako osoby całkowicie prywatnej, na spokojną i rzeczową rozmowę z młodym, polskim Londynem. Oczywiście ASAP, bo negocjacje wkrótce. [ Pełna treść: tutaj... ]

Co prawda Donald Tusk sprawia w wypowiedziach publicznych wrażenie Gracza mającego np. szkockiego "asa w rękawie", niemniej to nie Szkoci będą głosować w Polsce w wyborach 2018 / 2019 / 2020, ale my - Emigranci, a także nasze Rodziny i nasi Znajomi. Całkiem sporo Wyborców to wtedy może być. Dlatego piszemy do Rodaka, który rzeczywiście dużo może w Brukseli zdziałać.

Piszemy, bo wiemy, że żadne kruczki prawne nie są w stanie zatrzymać Brexitu. Konserwatyści muszą walczyć o głosy Wyborców UKIP i dlatego obecny Parlament brytyjski nie zatrzyma wyjścia UK z Unii Europejskiej. Szkocja rzeczywiście mogłaby doprowadzić do rozpadu Wielkiej Brytanii i w efekcie wstąpienia poszczególnych Home Nations do UE, ale na to nigdy nie pozwoli Królowa. O jej możliwościach także prawnych będziemy jeszcze rozmawiać w swoim czasie.

Niezależnie zatem od masy zapewnień, że wszyscy wszystko z Brexitem mają pod kontrolą, wolimy dmuchać na zimne by zabezpieczyć młodą polską Emigrację w UK przed kolejnymi traumatycznymi niespodziankami.