8 października 2016

Pro-piłkarska WarszawaNa jakie miasto zwrócone są oczy całej piłkarsko-lubnej Wielkiej Brytanii, kiedy najważniejsze mecze gra reprezentacja Anglii? Oczywiście na Londyn. Wembley Stadium to ich stadion narodowy, a piłka nożna w UK to jedna z ważniejszych gałęzi gospodarki - daje dzisiaj więcej dobrych miejsc pracy, niż przemysł ciężki Wielkiej Brytanii.

Polska wygrała dziś z Danią na Narodowym w Warszawie. Ważny mecz eliminacji Mistrzostw Świata RUSSIA 2018. Mimo że mecze naszej Repry ogląda w TV na żywo mniej więcej tyle Polaków, ilu w mniejszym lub wiekszym stopniu dotyczy BREXIT, to czym one są teraz jeszcze dla Warszawy i Warszawiaków?

Korki, objazdy, uciążliwości - nieprawdaż? Tymczasem cała dzielnica Wembley żyje i rozwija się dzięki Wembley Stadium. To dobry przykład na to, co zyskuje się dzięki strategicznemu wchodzeniu w to, co bardzo liczy się w świecie. Skoro nawet Moskwa przyśpiesza dzięki temu, że za dwa lata odbędą się tam mecze piłkarskich Mistrzostw Świata, dlaczego za jakiś czas nie miałaby wejść w taki biznes też Warszawa?

Ci wszyscy mali Chłopcy, z pomocą swoich Rodzin, tydzień w tydzień grający na warszawskich "orlikach" i przygotowujący się do swej wielkiej kariery, to tylko szczyt piłkarskiej góry lodowej. Ona w świecie zachodnim jest i zawsze będzie rozumiana w profesjonalnych kategoriach społeczno-ekonomicznych, a nie emocjonalnych jakie stworzyło w Polsce niepotrzebnie Euro 2012.